Dom właściciela

Go down

Dom właściciela

Pisanie by Admin on Pon Wrz 14, 2015 6:46 pm

Wybudowany z szarej cegły oraz kamienia, z dwuspadowym wysokim dachem, wąskim gankiem nad głównym wejściem i trzema kominami kształem przypominającymi małe wieże. Od wielu pokoleń mieszkała tu rodzina Anthony'ego Hodson. Jego ojciec, dziad i pradziad dzierżawili te ziemie od przodków hrabiego. Dom ma mało okien, przez co w pomieszczeniach jest trochę ciemno, ale jednocześnie tak szybko się nie wychładzają. Na przeciw wejścia znajdują się schody prowadzące na duże przestronne, gdzie prócz trzech wydzielonych pokoi jest po prostu jedno wielki pomieszczenie. Na dole drzwi na lewo prowadzą do kuchni i niewielkiej jadalni, obok zaś jest salon, urządzony skromnie, bez wielkiej ekstrawagancji - kanapa, dwa fotele, niska ława, kilka stolików, kilka rycin przedstawiających konie i kominek.
Na prawo gabinet właściciela i kolejne trzy pokoje, w końcu korytarza pralnia oraz pokój kąpielowy, który za całe swe wyposażenie ma wielką cynową balię i szafę na ręczniki.
Obok domu właścicieli stoi również dom gościnny, w którym obecnie mieszka służba, składająca się z kucharki oraz jednej pokojówki. Dum wybudowano z tego samego materiału w tym samym stylu. Na około budynku rozciąga się jedynie trawnik, nie ma tu ogrodów czy ukwieconych klombów, a jedynie kilka przystrzyżonych krzewów i niskich drzew.
avatar
Admin
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠

Liczba postów : 86
Join date : 02/09/2015

Zobacz profil autora http://englishlife.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach