Cegielnia Brick Works

 :: Exeter

Go down

Cegielnia Brick Works

Pisanie by Admin on Czw Wrz 24, 2015 2:46 pm

Tradycja wypalanie cegieł istniała w mieście już od początków siedemnastego wieku, choć wtedy można powiedzieć, że był dopiero raczkujące przedsięwzięcie. Obecnie cegielnia Brick Works zarabia tysiące funtów i jest jedną z głównych w Exeter. Jako pracowników zatrudnia mieszkańców pobliskiego przytułku, którym płaci mało albo wcale, wynagrodzeniem jest posiłek, odzież, zakwaterowanie.
Cegielnia znajduje się przy Clifton Hill. Rozciąga się od stoku pod Polsloe Road do skalniaków Belmont Park i jest to naprawdę ogromny teren, poorany koleinami od kół ciężkich wozów. Pokrywa go suchy pył, który w czasie deszczu zamienia się w czerwone błoto, lepkie i zalatujące z lekka mułem. Stara kantyna, w całości zbudowana z drewna,  znajduje się tuż przy bramie wjazdowej, podobnie podmurowany domek zarządcy, który urzęduje tu dzień w dzień, po kilkanaście godzin. Pan Jack Moore może sobie na to pozwolić - ie ma rodziny, nigdy jej nie pragnął, a wrodzona chciwość zmusza go do ciągłej pracy i podlizywania się właścicielom.
W oddali widać jednopiętrowe budynki, o dwuspadowych dachach, wybudowane na planie długiego prostokąta. Przy dwóch z nich wznoszą się wysokie kominy o niewielkiej średnicy. To właśnie tam znajdują się piece do wypalania cegieł.
Prócz nich znajduje się wiele innych miejsc - przede wszystkim magazyny, suszarnie i oczywiście kamieniołom, gdzie wydobywa się glinkę.
avatar
Admin
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠

Liczba postów : 86
Join date : 02/09/2015

Zobacz profil autora http://englishlife.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 :: Exeter

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach