Cmentarz i katakumby

 :: Exeter

Go down

Cmentarz i katakumby

Pisanie by Admin on Czw Wrz 24, 2015 7:29 pm

Cmentarz zwany powszechnie dolnym. Powstał tuż po epidemii cholery w 1832 roku, kiedy to okazało się, że brakuje miejsc do pochówku. Postanowiono wytyczyć nowy teren poza miastem i wybrano trzy pola, dawne miejsce do wypasu świń, na południowym stoku doliny Longbrook. W dole po środku znajdowało się rów z wodą stojącą, która nie pachniała zbyt przyjemnie, za to miejsce nieużywane okazało się bardzo dobrą lokalizacją pod nową nekropolię.
Cmentarz i katakumby zostały zbudowane w latach 1835-37 i było to pierwszy cmentarza w Wielkiej Brytanii w całości finansowy z funduszy publicznych, a nie prywatnych. Przez środek biegnie niski mur, który dzieli nekropolię na część anglikańską i dla innowierców.
Katakumby schowane są pod murami miasta i może że chowa się do nich trumny zwyczajowo z góry, to wewnątrz zbudowano liczne korytarze i małe sale, by rodziny mogły uczestniczyć w ceremonii pochówku, a później odwiedzać grób. Informacje o zmarłych zamieszczano na kamiennych płytach lub z mosiądzu, a pojedynczą katakumbę zamurowywano. Z zewnątrz widać tylko łukowato sklepione dachy, kruszące się ściany, porośnięte chwastami i dzikimi pnączami. Niektórzy twierdzą, że grozi im niedługo zawaleniem lub obsunięciem.
avatar
Admin
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠

Liczba postów : 86
Join date : 02/09/2015

Zobacz profil autora http://englishlife.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 :: Exeter

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach