Gabinet pana domu

 :: Parter

Go down

Gabinet pana domu

Pisanie by Admin on Czw Wrz 10, 2015 7:24 pm

Znajduje się na samym końcu korytarza, blisko oranżerii. Nikt tu obecnie nie zagląda zbyt często. Po śmierci pana Peverell ogromny gabinet stoi zamknięty i tylko pokojówka przychodzi tutaj, by sprzątnąć kurz, przewietrzyć, umyć okna czy wyczesać dywan.
Na ścianach położono ciemną boazerię, która ładnie kontrastuje z kremowym sufitem. Gabinet ma sporo dużych okien, więc nie można narzekać na brak światła czy ponury nastrój, a jednak czy to ciężkie meble, a może niedawna śmierć sprawiają, że człowiekowi ciężko robi się na duszy. Centralne miejsce zajmuje niska ława z ciemnego drewna orzecha, dwa duże fotele i kanapa. Nieco dalej stoi masywne biurko z miękkim krzesłem, za nim regał z podręcznym księgozbiorem - historią Anglii, dziełami ekonomicznymi i politycznymi. Jest też wiele pozycji prawniczych i traktujących o rolnictwie.
Nad ciemnym kominkiem zawieszony jest portret ojca pana Peverell, który ukończył budowę Crystal Palace. Z gabinetu da się wyjść do ogrodu przez troje drzwi tarasowych.
avatar
Admin
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠

Liczba postów : 86
Join date : 02/09/2015

Zobacz profil autora http://englishlife.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 :: Parter

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach